Sobota 11.05.2024

Zajęcia konstrukcyjne - Laboratoria Przyszłości

Sprawozdanie i galeria prac

Zajęcia konstrukcyjne wzbogacają i ćwiczą sprawność manualną dziecka oraz rozbudzają kreatywność młodych architektów.
Planujemy i budujemy według instrukcji lub realizujemy swoje własne kompozycje. Na jednych z ostatnich zajęć budowaliśmy wieże kontroli lotów z drewnianych klocków. Wymagało to od uczniów dużej precyzji.

Korzystaliśmy również z klocków typu Laboratoria Przyszłości. Są to klocki nowej generacji, które umożliwiają tworzenie większych a zarazem bardzo lekkich konstrukcji. Za ich pomocą  łatwiej wyjaśnić pojęcia związane z budową bryły. tj: kąty, krawędzie przekątne.

Budujemy również z klocków typu małe wafle, z których uczniowie tworzą nowe kształty i rozwijają swoją wyobraźnię. Klocki te wykorzystywane są do budowy samolotów, samochodów lub innych pojazdów.

Zajęcia konstrukcyjne cieszą się dużą popularnością wśród naszych uczniów.