Sobota 11.05.2024

Informatyka

EUROPEJSKI CERTYFIKAT UMIEJĘTNOŚCI KOMPUTEROWYCH

ECDL - EUROPEAN COMPUTER DRIVING LICENCE ECDL - Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych jest ogólnoeuropejską akcją CEPIS (ang. - Council of European Professional Informatics Societies, tj. Stowarzyszenia Europejskich Profesjonalnych Towarzystw Informatycznych), która ma na celu ujednolicenie i udokumentowanie poziomu wiadomości z podstaw wykorzystania technik informatycznych. Akcja, dodajmy, poparta przez Wspólnotę Europejską rozwija się w Europie od końca 1996 roku. Wspólnota Europejska wspiera inicjatywę CEPIS-u środkami programów: Leonardo, Esprit i European Social Found. Aby otrzymać ECDL trzeba zdać siedem egzaminów (jednolitych w całej Europie) z następujących dziedzin:

Moduł 1. Podstawy technik informatycznych
Moduł 2. Użytkowanie komputerów
Moduł 3. Przetwarzanie tekstów
Moduł 4. Arkusze kalkulacyjne
Moduł 5. Bazy danych
Moduł 6. Grafika menedżerska i prezentacyjna
Moduł 7. Usługi w sieciach informatycznych.

Fakt zdania każdego egzaminu jest odnotowywany na Europejskiej Karcie Umiejętności Komputerowych. Egzaminy można zdawać w ciągu 3 lat u dowolnych egzaminatorów, w dowolnym kraju Europy. Po zdaniu ostatniego egzaminu Karta Umiejętności jest wymieniana na Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy, które jest honorowane w całej Europie.

Więcej na stronie: http://www.ecdl.com.pl/

Publikowano: 2009-07-23