Sobota 04.05.2024

Świat fizyki

Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha

Ostatnie dni marca sprzyjały młodym wynalazcom!

rok szkolny 2011/2012

Kilkanaścioro uczniów naszej szkoły wybrało się pod opieką Pani Ewy Kulczyckiej na warsztaty na Politechnikę Warszawską. Znaleźli się na wydziale dotyczącym motoryzacji. Na początku był krótki wykład i kilka pytań. Następnie gimnazjaliści poszli obejrzeć elektronikę i analizowali pracę poszczególnych elementów budowy pojazdów. Można było wsiąść do „nowych projektów” studentów – specjalnych samochodów wyścigowych itp. Chłopcy popisywali się wiedzą techniczną, natomiast dziewczyny rozkręciły duży silnik. Na sam koniec odbył się mini – turniej, w którym grupa z Gimnazjum nr 121 wygrała jedną z nagród.

Parę dni później 4 uczennice z 2f pod opieką Pani Ewy Kulczyckiej poszły na spotkanie dla laureatów zeszłorocznego konkursu firmy Bosch. Dziewczyny zajęły wtedy 3 miejsce. Zajęcia były na temat motoryzacji oraz prawa Pascala. „Bawiły się” ogromnym silnikiem, komputerem pokładowym, dozownikiem paliwa i innymi nietypowymi rzeczami. Na uczestników czekał poczęstunek oraz nagrody po konkursie. Na trzy możliwe miejsca nasze dziewczyny zajęły dwa. BigoS nr 4/2012/7