Nawigacja

Poniedziałek 20.05.2024
liczba odwiedzin: 5427452
 
 
WARS i SAWA

Szkoła wspierająca uzdolnionych

Certyfiakt E.ON












Samorząd Uczniowski


2022/2023


Sprawozdanie z działalności

Małego Samorządu Uczniowskiego

w roku szkolnym 2022/2023

 

W zakresie prac Małego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023 zrealizowano następujące zadania i przedsięwzięcia:

  1. Wybrano Trójki klasowe w poszczególnych klasach I-III w demokratycznych, tajnych wyborach we wrześniu 2022r.
  2. Przeprowadzono wyzwanie „Nietypowy dzień” – wybranego dnia każda chętna klasa brała udział w wyznaczonym zadaniu.
  • we wrześniu 2022r. – „23 września Powitanie Jesieni” – dekoracja drzwi sal lekcyjnych https://sp365wawa.edupage.org/album/#gallery/86

  • w październiku 2022r. – „28 października Pomarańczowy dzień dyni” – ubrania w kolorze pomarańczowym https://sp365wawa.edupage.org/album/#gallery/90

  • w listopadzie 2022r. – „21 listopada Dzień Życzliwości” – ozdabianie szkoły żółtymi buźkami i plakatami o życzliwości

  • w styczniu – „Dzień na niebiesko” – ubrania w kolorze niebieskim

  • w marcu – „Dzień na zielono” – ubrania w kolorze zieleni i świąteczna dekoracja drzwi sal lekcyjnych

  • w maju – „15 maja Dzień Niezapominajki” – przygotowanie klasowych niezapominajek i wystawa prac 

  1. Odbyła się kolejna edycja konkursu w klasach I-III pt. „Mój zeszyt - moja wizytówka”, który ma na celu zachęcać uczniów  do starannego prowadzenia zeszytów szkolnych.
  2. Przeprowadzono konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki/baśni” (listopad 2022r.) https://sp365wawa.edupage.org/album/#gallery/94
  3. Pomoc przy organizacji akcji MEN „Szkoła do hymnu” (10.11.2022r.) https://sp365wawa.edupage.org/album/#gallery/93
  4. Koordynacja zbiórki i liczenia Talenciaków w kampanii Lidla „Szkoły pełne talenciaków” – zebrane kupony wymieniono na nagrody (głośnik multimedialny, gry planszowe dla młodszych i starszych dzieci, chustę klanza, mierniki hałasu, tangramy, szachy, zestawy instrumentów muzycznych, pomoce dydaktyczne dla klas starszych: model tułowia człowieka, tablica magnetyczna z układem pokarmowym człowieka) https://sp365wawa.edupage.org/album/#gallery/106
  5. Pomoc przy organizacji WOŚP w naszej szkole https://sp365wawa.edupage.org/album/#gallery/111
  6. Współorganizacja „Poczty walentynkowej”
  7. Zorganizowano akcję kolorowego powitania wiosny – barwny korowód dzieci przebranych za wiosenne kwiaty, motylki, żabki, bociany, biedronki, z własnoręcznie zrobionymi klasowymi Marzannami https://sp365wawa.edupage.org/album/#gallery/124
  8. Założenie łąki kwietnej na terenie przyszkolnym (kwiecień 2023r.) w ramach akcji „Zasiej z nami łąkę kwietną” ogłoszona przez Min.Rolnictwa i Rozwoju Wsi https://sp365wawa.edupage.org/album/#gallery/140 
  9. Z okazji Dnia Ziemi ogłoszono konkurs plastyczny pt. „Ziemia – moja planeta” https://sp365wawa.edupage.org/news/#454
  10. We współpracy ze szkolnym Wolontariatem przeprowadzono  akcje charytatywne - zbiórki:
  1. Koordynowanie przebiegu „Pikniku Rodzinnego” (3.06.2023r.) https://sp365wawa.edupage.org/album/#gallery/136
  2. W trakcie roku szkolnego przygotowywano na tablicę na korytarzu szkolnym różne okolicznościowe gazetki i plakaty informacyjne o świętach, akcjach charytatywnych w szkole.

Opiekunowie MSU:

Ewa Dyksowska, Elżbieta Kotecka

 


2021/2022


Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2021/2022

Praca SU przebiegała zgodnie z planem, chociaż działania Samorządu zostały ograniczone z powodu trwającej pandemii i nauczania zdalnego w niektórych oddziałach (ze względu na kwarantanny przypadające w różnym czasie w oddziałach).

Przeprowadzono następujące działania:

  1. Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W skład Rady weszli przedstawiciele Trójek klasowych wybrani w poszczególnych klasach I-VIII w demokratycznych, tajnych wyborach we wrześniu 2021r.
  2. Wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Białołęka. Radnym z naszej szkoły został wybrany uczeń klasy 8 B - Juliusz Krakowiak.
  3. Comiesięczną akcję „Dzień koloru” – wybranego dnia miesiąca każdy chętny miał ubrać się na wskazany kolor.
  4. Kolejną edycję konkursu w klasach I-III pt. „Mój zeszyt - moja wizytówka”, który ma na celu zachęcać uczniów do starannego prowadzenia zeszytów szkolnych.
  5. Akcje charytatywne - zbiórki:
  • plastikowych korków/nakrętek,
  • artykułów dla zwierząt ze schroniska,
  • materiałów opatrunkowych na cele misji,
  • zabawek i artykułów szkolnych dla dzieci uchodźców z Ukrainy.
  1. Z okazji Dnia Życzliwości organizowano akcję ozdabiania szkoły żółtymi buźkami i plakatami z pozdrowieniami.
  2. Przygotowano kartki świąteczne dla organizacji zajmującej się opieką seniorów.
  3. „Dzień Piżamowca” – na znak solidarności z osobami przebywającymi na kwarantannie czy izolacji domowej https://sp365wawa.edupage.org/album/#gallery/47.
  4. Konkurs na „Świąteczną dekorację drzwi sal lekcyjnych”.
  5. W grudniu przygotowano kiermasz ozdób i dekoracji świątecznych https://sp365wawa.edupage.org/album/#gallery/51.
  6. Kampanię informacyjną pt.: “Bezpieczne ferie!”
  7. Przygotowano wstążki w barwach niebiesko-żółtych na znak solidarności z Ukrainą po wybuchu wojny w tym kraju https://sp365wawa.edupage.org/album/#gallery/54.
  8. Przygotowano słownik polsko-ukraiński z podstawowymi zwrotami, który umieszczony został w gablocie szkolnej oraz na szkolnych korytarzach.
  9. Dzień 1 kwietnia został ogłoszony „Dniem bez plecaka” https://sp365wawa.edupage.org/album/#gallery/72.
  10. Akcję kolorowego powitania wiosny – uczniowie z nauczycielami wykonali dekoracje na drzwiach sal lekcyjnych https://sp365wawa.edupage.org/album/#gallery/63.
  11. Uczennice klasy VIII prowadziły zajęcia „Zabawy w języku angielskim” dla uczniów klas III.
  12. Uczeń klasy 7B zorganizował koło szachowe „Płużnicki Skoczek” dla uczniów klas pierwszych https://sp365wawa.edupage.org/album/#gallery/56.
  13. Uczniowie klasy 4 zorganizowali cotygodniowe gry i zabawy sportowe dla uczniów klasy drugiej https://sp365wawa.edupage.org/album/#gallery/66.
  14. Uczennice klasy ósmej przygotowały i przeprowadziły gry i zabawy odbywające się podczas pikniku szkolnego.
  15. Wykonano plakaty nt. „Bezpieczne wakacje”.
  16. Przeprowadzono plebiscyt na najbardziej popularnego nauczyciela w trzech kategoriach: Nauczyciel Przyjaciel, Nauczyciel Omnibus, Nauczyciel Kosa. Dla nagrodzonych nauczycieli przygotowano pamiątkowe statuetki.

 


2020/2021


Mały Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2020/2021

Praca Małego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2020/2021 przebiegała częściowo zgodnie z planem pracy, ponieważ działania MSU zostały zawieszone w trakcie roku z powodu dwukrotnego nauczania zdalnego.

W ramach działań MSU zrealizowano następujące zadania:

  1. Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego, ustalenie zasad współpracy z uczniami, wdrożenie do organizacji pracy w ramach Małego Samorządu (wrzesień 2020 r.).
  2. Włączenie się we współpracę z Wolontariatem Szkolnym w zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z krajów afrykańskich. Nawiązanie współpracy z Fundacją Dzieci Afryki (październik 2020 r.).
  3. „Poczta Walentynkowa”- przygotowanie okazjonalnej dekoracji na korytarzu szkolnym oraz specjalnych pojemników na kartki walentynkowe. Po obowiązkowej kwarantannie rozdanie uczniom przesyłek. Dzień ten był okazją do wyrażenia sympatii dla innych osób a także do nauki wrażliwości i wdzięczności wobec nich (luty 2021 r.).
  4. Konkurs fotograficzny pt. „Wiosna wokół nas”, którego celem było zainteresowanie uczniów światem przyrody, rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz propagowanie fotografowania jako sposobu spędzania wolnego czasu (kwiecień 2021 r.).
  5. Rozstrzygnięcie 2 edycji konkursu pt. „Mój zeszyt, moja wizytówka”, który miał na celu wyróżnienie uczniów starannie prowadzących zeszyty szkolne (luty oraz czerwiec 2021 r.).

 

 

Konkurs fotograficzny pt. „WIOSNA WOKÓŁ NAS”.

Na wiosnę 2020 r. kiedy z powodu pandemii covid-19 trwała nauka zdalna opiekunowie MSU zachęcali uczniów do aktywności na świeżym powietrzu, spacerowania i wypatrywania oznak wiosny a następnie do sfotografowania tego co najciekawsze albo najładniejsze. Dodatkowo autor miał nadać tytuł swojej pracy.

Jury konkursu miało bardzo trudne zadanie, ponieważ zgłoszono wiele pięknych zdjęć.

Link do prac konkursowych: https://sp365wawa.edupage.org/text7/

 


2019/2020


Mały Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2019/2020

We wrześniu 2019 r. po raz pierwszy został wybrany Mały Samorząd Uczniowski. W jego składzie znajdowało się po dwóch przedstawicieli każdej klasy nauczania początkowego (1a, 1b, 1c, 2a). Praca MSU była skorelowana z działaniami podejmowanymi przez Wolontariat szkolny.

W ramach działania Małego Samorządu Uczniowskiego uczniowie brali udział w różnych akcjach takich jak:

  1. uroczystość Ślubowania klas I,
  2. apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie podziękowali w nauczycielom i pracownikom szkoły za trud ich pracy,
  3. międzynarodowa akcja „Sprzątanie świata” (klasa IIa). Celem przedsięwzięcia był wzrost świadomości ekologicznej uczniów (19.10.2019),
  4. akcja „Dzień koloru” - wybranego dnia każdego miesiąca uczniowie przychodzili do szkoły ubrani w kolor zgodny z kolorem wyznaczonym na dany miesiąc,
  5. zbiórka pieniędzy w ramach akcji „Góra grosza”, organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom (grudzień 2019 – styczeń 2020),
  6. zbiórka charytatywna na rzecz Ośrodka dla Cudzoziemców przy ul. Księżnej Anny w Warszawie zorganizowana przy okazji Dnia Pluszowego Misia (25.11.2019),
  7. konkurs na najładniejszą świąteczną dekorację klasy (grudzień 2019). W jury wraz z przedstawicielami Małego SU wzięła udział vice dyrektor szkoły p.Grażyna Skierska, przez co konkurs nabrał szczególnego charakteru,
  8. rozstrzygnięcie półrocznego konkursu pt. „Mój zeszyt, moja wizytówka” (styczeń 2020), który miał na celu promocję uczniów starannie prowadzących zeszyty szkolne,
  9. akcja „Bezpieczne ferie” - wykonanie przez uczniów prac plastycznych do haseł odnoszących się do bezpiecznego spędzania ferii. Prace uczniów ozdabiały korytarz szkolny,
  10. „Poczta Walentynkowa”. Chętni uczniowie wrzucali swoje „walentynki” do specjalnie przygotowanych pojemników. Dzień ten był okazją do wyrażenia sympatii, wdzięczności osobom ważnym dla uczniów.

 


Archiwum


2014/2015


28 maja w ratuszu odbyła się debata zorganizowana przez Młodzieżową Radę Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy na temat: „Czy młodzież ma co robić na Białołęce?”. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Grochocka i Alicja Wielgopolan z kl. 2d oraz Jakub Marchut i Krzysztof Warzocha z kl. 1f. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i dyskutowali nad przydzielonymi zagadnieniami. Celem obrad było dowiedzenie się, co młodzież chciałaby zmienić w najbliższym otoczeniu. Kto wie, może niektóre ich pomysły wkrótce wejdą w życie? BigoS nr 6/2015/36


2013/2014


10 czerwca br. odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Białołęka. Spośród siedmiorga kandydatów z naszej szkoły zostało wybranych trzech z największą liczbą głosów. Wyniki głosowania przedstawiły się następująco:

  1. Wojciech Kucharczyk z kl. 3b – 93 głosy,
  2. Radosław Sakowski z 3c – 56 głosów,
  3. Jakub Nowakowski  z 2b– 53 głosy,
  4. Robert Laskowski     z 3e– 45 głosów,
  5. Aleksandra Pilch z 3f– 40 głosów,
  6. Hubert Majewski   z 1b – 18 głosów,
  7. Tadeusz Bielik  z 3d– 12 głosów.
 

Niestety, tak jak poprzednio, sporo głosów zostało unieważnionych z powodu złego wypełnienia kart. Wśród członków komisji sprawdzającej znaleźli się  uczniowie kl. 3f: Piotr Suwiński, Michał Wilk oraz Krystian Wysocki. BigoS nr 06/2014/27


Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w programie „Szlachetna Paczka”. Akcja miała na celu wsparcie anonimowej rodziny z województwa mazowieckiego. Każda klasa zgromadziła wyznaczone rzeczy: odzież i produkty spożywcze. Ogromnym zaangażowaniem wykazały się szczególnie dziewczęta z klasy 1e, a podziękowania należą się  również P. Małgorzacie Grabowskiej, która koordynowała całą akcję. Czy było warto? Oczywiście, w końcu mogliśmy pomóc ubogiej rodzinie, która z pewnością będzie nam wdzięczna. W końcu nie ma to jak miły prezent z okazji grudniowych świąt. BigoS nr 12/2013/22


18 listopada br. w naszej szkole ponownie odbyły się wybory. Jednak tym razem dotyczyły one wyłonienia przedstawiciela do Młodzieżowej Rady Dzielnicy. Całe nasze gimnazjum mogło wybrać swojego ulubieńca bądź ulubienicę wśród osób, które wcześniej zadeklarowały swoją kandydaturę. Uczniowie, którzy chcieli spróbować swoich sił to: Zuzanna Białkowska, Aleksandra Pilch, Filip Giemza, Aleksander Kaszewski, Wojciech Kucharczyk oraz przewodniczący Samorządu Szkolnego, Krystian Wysocki. Spośród ww. osób wyłoniono trzech kandydatów, wśród których znaleźli się:

  • Wojciech Kucharczyk, który wygrał zdecydowaną przewagą głosów (157)
  • Krystian Wysocki, który zajął drugie miejsce (103 głosów)
  • Aleksandra Pilch (53 głosy)
 

Niestety spora ilość oddanych głosów nie została uwzględniona uwagi na nieprawidłowość zapisów. Mimo to wszystkim ww. osobom gratulujemy. Życzymy powodzenia w związku z czekającym na nich nowym wyzwaniem. BigoS nr 12/2013/22


SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

Przewodniczący: Krystian Sak kl. 2a

Opiekunem Samorządu została p. Małgorzata Grabowska


Nie tylko wolontariusze prowadzą w naszej szkole akcje charytatywne. Z okazji świąt pani Małgorzata Grabowska, opiekunka Samorządu Uczniowskiego, zainicjowała zbiórkę potrzebnych rzeczy dla fundacji „Warszawskie Hospicjum dla Dzieci”. Jej celem jest wsparcie dzieci i młodzieży ze schorzeniami ograniczającymi życie.

Nasze gimnazjum już po raz drugi zaangażowało się w tę akcję. Każda klasa dostała listę artykułów z prośbą, aby je zakupić i przekazać do paczki. Wielki gest, a wymagał tak niewiele. W końcu kilka złotych to przecież nie majątek. Właśnie po tyle wystarczyło się złożyć, by uszczęśliwić potrzebujących. 10 grudnia do szkoły przyjechał przedstawiciel fundacji. Był bardzo szczęśliwy i wdzięczny, że już po raz drugi zechcieliśmy zaangażować się w zbiórkę. Jak wiadomo, liczy się każdy, nawet najdrobniejszy gest. Pomoc innym daje szczęście zarówno potrzebującym, jak i tym, którzy to wsparcie niosą. Pamiętajcie, warto pomagać. BigoS nr 12/2012/13


8 listopada, na XX piętrze Pałacu Kultury i Nauki, odbyło się posiedzenie Młodzieżowej Rady m. st. Warszawy. Jest to organ doradczo – konsultacyjny reprezentujący sprawy młodzieży. Jego zadania to inicjowanie wielu wydarzeń i akcji w imieniu młodych warszawiaków, wydawanie opinii o projektach uchwał Rady m. st. Warszawy, współdziałanie z władzami miasta. Jednym z ponad 20 radnych z całej stolicy jest reprezentant Białołęki, uczeń naszego gimnazjum – Mateusz Załęski z klasy 3f. Wraz z innymi spotkał się ostatnio na posiedzeniu rady, by podsumować zeszłoroczne projekty oraz nawiązać współpracę z innymi radami z całej Unii Europejskiej. Ci ludzie, nasi rówieśnicy, pokazują, że młodzież też ma swój głos.  BigoS nr 11/2012/12


W piątek 5 października w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego szkolnego samorządu. Konkurencja była ciekawa.

Nie zabrakło kandydatów z pierwszych, drugich i trzecich klas. O stanowisko przewodniczącego ubiegali się zarówno chłopcy jak i dziewczyna. Wyborcy mieli twardy orzech do zgryzienia. Po podliczeniu głosów okazało się, że zwyciężył Krystian Sak, uczeń klasy 2a.

W razie jakichkolwiek pytań czy sugestii związanych z funkcjonowaniem szkoły proszę zgłaszać się do przewodniczącego. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w artykule na kolejnych stronach naszej gazetki.  BigoS nr 10/2012/11

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 365 im. Wojciecha Zawadzkiego w Warszawie
    03-184 Warszawa
    ul. Płużnicka 4
  • (22) 811-26-08
    (22) 814-08-41
    fax (22) 811-26-08

Galeria zdjęć