Poniedziałek 13.05.2024

Konkursy Zadania dla dociekliwych Zadania dodatkowe Tydzień Języków Obcych Album fotograficzny

Katarzyna Dudko

Tydzień Języków Obcych

TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2013

W najbliższym tygodniu w naszej szkole odbędzie się "Tydzień Języków Obcych". Cała szkoła będzie odświętnie przystojona plakatami i flagami, które zostały przygotowane przez uczniów gimnazjum.

W poniedziałek będzie dzień hiszpański. Czeka na Was degustacja ciast hiszpańskich. Będzie można obejrzeć przedstawienie w języku hiszpańskim oraz podziwiać pokaz tanga w wykonaniu Waszych kolegów z klas trzecich.
Wtorek i środa to dni zarezerwowane językowi niemieckiemu. Pyszne czekoladowe torty, strudle jabłkowe i precle będą czekały na wszystkich uczniów. We środę zaplanowany jest niemiecko-angielski konkurs klas trzecich. Wyłonimy klasę trzecią, która pochwalić się będzie mogła najwyższymi kompetencjami jezykowymi. Na zwycięzców czekają nagrody!!!
Czwartek i piątek to dni angielskie. Podczas przerw bedzie można skosztować muffinki czy pencakes'y oraz napić się orginalnej angielskiej herbaty w kawiarni Five O'clock Cafe.
Po lekcjach we czwartek planowane są konkursy języka angielskiego, m.in. dyktando, konkurs gramatyczny i konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii. Wszystkich chętnych zapraszamy!!! Nagrody czekają!!!
Na zakończenie Tygodnia Języków Obcych planujemy przeprowadzić Playback Show, podczas którego będzie można wysłuchać zagranicznych piosenek śpiewanych przez Waszych rówieśników oraz obejrzeć skecze angielskie w wykonaniu drugoklasistów. Czeka Nas duża dawka dobrej zabawy!!!
Wszytskich uczniów i nauczycieli Gimnazjum 121 zachęcamy do założenia ubrań w narodowych barwach Hiszpanii, Niemiec i Wielkiej Brytanii podczas trwania Tygodnia Języków Obcych.

Twórczość Uczniowska

Wiersze o tematyce szkolnej napisane przez Waszych kolegów:

Klaudia P. z klasy 2d:

WE LOVE SCHOOL

We go to school

Because there's so cool

Let's go there toghether

Forever, forever.

And often the lesson you are boring

On the table lying and snoring.

Kasia J., uczennicę klasy 2e:

My school is like a jungle or a zoo,

But there is no kangaroo.

There are only us

And we roar like elephants.

When I'm at school, time flies quickly

But when I come back home also rapidly.

Bartek S. z klasy 2a:

During the lesson I always wait

For the break which is really great.

Some people like chemistry

Because their minds are twisty.

I like biology

cause I'm ecology.

A great secret is math

so I prefer bath.

I love summer holidays and sun

but I hate Polish and German.

I must have a huge knowledge

cause I want to get to collage.

I don't think my poem is clever

but I feel proud like never.

I can write U more

if you give me four!