Środa 01.05.2024

Projekty krajowe

Zagrajmy o sukces

- środki unijne na zajęcia pozalekcyjne w gimnazjach

"Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe
Zagrajmy o sukces w latach 2010 -2011"

projekt realizowany w ramach Poddziałania 9.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013,
zaakceptowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Składając wniosek aplikacyjny do projektu uzyskaliśmy zwiększoną liczbę godzin na zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze. Uczniowie zostaną objęci systemem zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych podnoszących kompetencje kluczowe. Będą to dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze w zakresie m.in. nauk przyrodniczo-matematycznych, przedsiębiorczości, języków obcych i zajęć informatyczno-telekomunikacyjnych, służące wyrównywaniu dysproporcji edukacyjnych w trakcie procesu kształcenia. Celem tych zajęć jest pomoc uczniom wykazującym problemy w nauce lub zagrożonych przedwczesnym wypadnięciem z systemu oświaty. Dodatkowo młodzież zostanie objęta doradztwem edukacyjno-zawodowym w zakresie możliwości wyboru dalszej ścieżki kształcenia w kontekście uwarunkowań lokalnego i regionalnego rynku pracy.

Zajęcia rozpoczną się w tym roku szkolnym i będą kontynuowane do końca listopada 2011 roku.

Publikowano: 2010-09-17