Środa 01.05.2024

Projekty krajowe

ARGOS

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

„Argos – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dzieci i młodzieży w Warszawie”

Dnia 14 września 2015 r. rozpoczyna się III tura naboru uczestników do projektu.
O udział w projekcie mogą ubiegać się uczniowie, którzy w dniu składania wniosku spełniają łącznie następujące warunki:

1. posiadają obywatelstwo polskie,
  2. są mieszkańcami m.st. Warszawy – ten warunek dotyczy także rodziców/opiekunów prawnych ucznia,
  3. są uczniami: V lub VI klasy szkoły podstawowej, gimnazjum lub I klasy szkoły ponadgimnazjalnej w roku szkolnym 2015/2016,
  4. nie posiadają w gospodarstwie domowym dostępu do Internetu,
  5. są członkami gospodarstwa domowego, w którym przeciętny miesięczny dochód netto na osobę za 2014 r. był niższy niż 1340 zł.

W ramach projektu, wszystkim uczestnikom zostaną bezpłatnie użyczone laptopy wraz z dostępem do Internetu na ponad 5 lat. Przez cały okres udziału w projekcie, uczestnicy będą mogli bezpłatnie korzystać ze wsparcia technicznego, świadczonego zdalnie lub w miejscu zamieszkania. Ponadto wszystkie osoby, zostaną przeszkolone z zakresu podstawowej obsługi sprzętu komputerowego, oprogramowania i korzystania z Internetu. Informacje, dotyczące trybu i warunków rekrutacji, dostępne są na stronie http://argos.um.warszawa.pl

Nabór wniosków będzie trwał w okresie 14 – 30 września, do godziny 15.00

Miejsce pobierania i składania Formularza wniosku:

• w przypadku uczniów klas I-III gimnazjum w roku szkolnym 2015/2016, gimnazjum do którego kandydat/ka uczęszcza.

Formularz wniosku w wersji elektronicznej będzie dostępny od dnia 14.09.2015 pod adresem internetowym: http://wniosek.argos.um.warszawa.pl/.

Sposób wypełniania wniosku:

1. W celu wypełnienia formularza wniosku, wnioskodawca rejestruje się w systemie, na stronie internetowej http://wniosek.argos.um.warszawa.pl/.

2. Formularz wniosku należy wypełnić elektronicznie, a następnie zgłosić się do właściwego sekretariatu szkoły, do którego uczęszcza/ł kandydat, w celu zatwierdzenia wniosku. Pracownik szkoły wydrukuje zatwierdzony wniosek, który wnioskodawca podpisze w jego obecności.

3. Wnioskodawca, który nie posiada dostępu do Internetu, może skorzystać z pomocy pracownika szkoły. Pracownik szkoły zarejestruje wnioskodawcę w systemie i na podstawie podanych przez niego danych wypełni oraz zatwierdzi wniosek. Następnie wniosek zostanie wydrukowany w celu podpisania przez wnioskodawcę.

Osobą uprawnioną do wypełnienia i złożenia wniosku jest wnioskodawca - rodzic/opiekun prawny ucznia.

Dodatkowych informacji na temat projektu udziela:

Biuro Pomocy i Projektów Społecznych
Urzędu m. st. Warszawy – ul. Canaletta 2, pok. nr 102 lub 105
od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00
tel. (22) 443 14 78, (22) 443 02 76

Realizatorem projektu jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Publikowano: 2015-09-14