Piątek 26.04.2024

Sukcesy

Gimnazjum nr 121 im. Wojciecha Zawadzkiego w Warszawie nie jest szkołą sportową, ale od piętnastu lat plasuje się w czołówce szkół gimnazjalnych w dzielnicy Białołęka.

Młodzież naszej szkoły bierze udział we wszystkich zawodach i turniejach organizowanych na terenie Białołęki, zajmując wysokie miejsca na podium. Bardzo dobre wyniki pozwalają nam reprezentować dzielnicę w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, również z sukcesami (III miejsce w unihokeju chłopców, IV miejsce w koszykówce chłopców, V miejsce w piłce ręcznej chłopców, dwukrotnie I miejsce w biegach przełajowych chłopców, V miejsce w tenisie stołowym dziewcząt, II miejsce w piłce nożnej chłopców, II miejsce w biegu na 200 m dziewcząt). W roku 2012/2013 uzyskaliśmy 7 miejsce spośród wszystkich gimnazjów warszawskich. Uczniowie z klas pływackich biorą udział w ogólnopolskich zawodach w pływaniu Grand Prix Puchar Polski - zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce.

Osiągnięcia we współzawodnictwie sportowym szkół Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy:

Rok szkolny:
  • 2000/2001         I miejsce
  • 2001/2002        II miejsce
  • 2002/2003       III miejsce
  • 2003/2004       III miejsce
  • 2004/2005       III miejsce
  • 2005/2006       III miejsce
  • 2006/2007         I miejsce
  • 2007/2008        II miejsce
  • 2008/2009        II miejsce
  • 2009/2010        II miejsce
  • 2010/2011         I miejsce
  • 2011/2012         I miejsce
  • 2012/2013         I miejsce

Sukcesy i wygrane są możliwe dzięki doświadczeniu i bardzo dobremu przygotowaniu kadry nauczycieli wychowania fizycznego do pracy z młodzieżą. Nauczyciele ci potrafią w umiejętny sposób przygotować młodzież do zawodów, wykorzystując jej potencjał i umiejętności.

W naszym Gimnazjum prowadzone są zajęcia sportowe dla uczniów zdolnych ruchowo, a także konsultacje dla uczniów słabszych i z dysfunkcjami. Od kilku lat propagowana jest tu nowa dyscyplina sportu, Nordic Walking, która cieszy się dużym powodzeniem jako zajęcia rekreacyjne.

Od roku 2007 nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, a także jej absolwenci, biorą udział w programie „Otwarte obiekty sportowe”. Zajęcia te mają na celu rozwijanie zainteresowań sportowych wśród młodzieży.

Szkoła współpracuje z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w ramach programu profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień poprzez sport i aktywność ruchową.

Nauczyciele wspólnie z uczniami uczestniczą w imprezach sportowych na terenie Warszawy, m.in. „Bądź w formie” (gra strategiczna), „Spływaj z nami” (akcja ekologiczna, oczyszczanie Wisły – Fundacja AVE, idea kajakarskich spływów Wisłą).

Młodzież naszej szkoły licznie uczestniczy w dorocznym Biegu Niepodległości, organizowanym na terenie Białołęki.

Od 2008 roku w naszej szkole organizowane są Dzielnicowe zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

Obecnie zaplecze sportowe szkoły powiększa się o nową halę sportową, która ułatwi codzienną pracę z młodzieżą, a także pozwoli na organizowanie w szerszym zakresie imprez sportowych o zasięgu ponadlokalnym. Czekają nas nowe wyzwania i sukcesy, a przede wszystkim praca z młodzieżą, której nauczyciele wychowania fizycznego pragną zaszczepić miłość do sportu i poszanowanie zasad fair play.

nauczyciele wychowania fizycznego